Kredyt na zakup mieszkania

Większy popyt na nieruchomości, który ma miejsce od niemal dziesięciu lat powoduje istotne zmiany na rynku kredytowym, głównie w branży kredytów hipotecznych. Obecnie oferty banków dostosowują się do zmieniających się uwarunkowań.

Istotnym jest wzrost zainteresowania nowymi mieszkaniami wśród młodych Polaków. Nie bez znaczenie jest fakt, że młode rodziny nie są w stanie samodzielnie sfinansować zakupu mieszkania, czy budowy domu. Często jedynym rozwiązaniem, które daje możliwości realizacji marzeń o własnym kącie jest kredyt hipoteczny.

Elastyczność kredytów oraz dostosowanie ich warunków do możliwości i oczekiwań konkretnych kredytobiorców jest ważną zaletą współczesnych kredytów mieszkaniowych. Jeszcze niedawno kredyt mieszkaniowy był sztywny i trudniej było o negocjacje z bankiem i dostosowanie do swoich potrzeb. Większa konkurencja wśród oferujących kredyty hipoteczne sprawiła także, że ich warunki stały się przystępniejsze dla potencjalnych kredytobiorców. Mniejsze oprocentowanie, dłuższy okres kredytowania to tylko niektóre z
korzyści. Niestety nie każdy może otrzymać kredyt mieszkaniowy. Każdy bank ma również swoje wymagania – głównie finansowe wobec potencjalnych kredytobiorców.

Dostępność kredytów mieszkaniowych

Dostęp do kredytów mieszkaniowych, który przez ostatnie lata nieustannie  rósł, obecnie stanął w miejscu. Dla wielu osób obecnie trudniej o kredyt mieszkaniowy niż jeszcze kilka  lat temu. Jakie są tego powody? Czy można się spodziewać, że będzie coraz  trudniej o kredyt hipoteczny? Sytuacja, która doprowadziła do lekkiego zaostrzenia wymagań stawianych  kredytobiorcom przez banki to wynik rekomendacji KNF (Komisję Nadzoru  Finansowego). Sytuacja ma się jednak zmienić. Zostało to zapowiedziane. W  roku 2013 zmniejszyć ma się oprocentowanie kredytów – a co za tym idzie  zmniejszy się wysokość rat dla kredytobiorców oraz obliczanie ich  zdolności kredytowej – co ma pomóc w większym dostępie do kredytów
hipotecznych.

Kredyty hipoteczne to dla wielu osób jedyna szansa na zrealizowanie marzeń  o własnym kącie. Zaciąganie kredytu to związanie z danym bankiem na długie  lata. Najpierw trzeba jednak osiągnąć wymaganą zdolność kredytową, która  pozwoli na zaciągnięcie omawianych kredytów…

You may also like...