Pośrednik w obrocie nieruchomościami

Kolejnym zawodem, który odgrywa ważną rolę w obrocie nieruchomościami jest oczywiście pośrednik. Pośrednik jest również osobą fizyczną, która bierze udział podczas zawarcia transakcji kupna sprzedaży danej nieruchomości. Jeżeli chcemy sprzedać dom i nie wiemy od czego zacząć najlepiej jest właśnie skorzystać z usług pośrednika, który doradzi nam jak najlepiej sprzedać bądź też kupić dom. Oczywiście musi być to osoba wykwalifikowana, która zarówno posiada doświadczenie jak również wiedzę na temat dokonywania różnych transakcji związanych z nieruchomościami.15 W momencie kiedy zostaje sporządzona umowa obie strony muszą ją podpisać czyli zarówno sprzedający nieruchomość jak również kupujący. Często pośrednik także pomaga w załatwianiu wszystkich formalności związanych z dokonywaniem zmian w księdze wieczystej. Pośrednik towarzyszy również zawsze wtedy jeżeli obie strony umawiają się na jakiekolwiek spotkania aby porozmawiać o nieruchomości. Każdy pośrednik zobowiązany jest postępować według wszelkich norm oraz przepisów prawnych, którymi zobowiązany jest się posługiwać.

You may also like...