Z czego wynika popularność mieszkań z rynku pierwotnego?

Klienci, którzy szukają dla siebie idealnych mieszkań do kupienia, najczęściej biorą pod uwagę przede wszystkim mieszkania z rynku pierwotnego. W naszym artykule tłumaczymy, dlaczego nowe mieszkania od dewelopera cieszą się tak dużą popularnością i przedstawiamy ich najważniejsze zalety.

Największe zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Wielu klientów od razu decyduje się na znalezienie dla siebie idealnego mieszkania z rynku pierwotnego przede wszystkim dlatego, że kupując mieszkanie od dewelopera, będą jego pierwszymi lokatorami i sami będą mogli w 100 procentach zadecydować o tym, jak dokładnie mieszkanie zostanie wykończone. Odbierając mieszkanie od dewelopera, zazwyczaj otrzymuje się mieszkanie w stanie deweloperskim. Są w nim zagipsowane ściany, podłączone kaloryfery oraz zamontowana stolarka okienna, ale wszystkie inne elementy wykończenia wnętrz klient musi wybrać samemu, tak żeby idealnie spełniały jego potrzeby. W ostatnich latach dużą popularnością wśród klientów cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego pod Warszawą. Charakteryzują się one niższą ceną niż w stolicy.

Przygotowując mieszkanie z rynku pierwotnego do swoich potrzeb, nie musimy zachowywać żadnych elementów wykończenia, które wybrał poprzedni lokator. Wszystko wybieramy sami, dzięki czemu przed rozpoczęciem wykończenia, nie musimy dokonywać żadnych prac rozbiórkowych. Więcej na temat zalet mieszkań z rynku pierwotnego opowiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów od dewelopera Dobry Adres w Cegłowie:

Jeżeli mieszkanie kupuje się w początkowej fazie realizowania inwestycji budowlanej, zazwyczaj klient ma jeszcze możliwość wprowadzenia w planie mieszkania własnych zmian aranżacyjnych, czyli np. usunięcia lub dodania ścianki działowej, zwiększenia ilości kontaktów, czy zmiany miejsca umieszczenia górnych źródeł świateł. To jeszcze bardziej ułatwia wykonywane później prace wykończeniowe.

Z jakimi jeszcze korzyściami łączy się kupno mieszkania od dewelopera?

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, otrzymujemy od dewelopera tzw. rękojmię na nieruchomość. Dzięki niej, jeżeli przez pierwsze 5 lat po odbiorze nieruchomości pojawią się niej jakieś problemy, możemy zażądać od dewelopera ich bezpłatnej naprawy. Warunkiem jest tylko to, żeby zgłoszone problemy nie były związane z użytkowaniem mieszkania, tylko z wadami konstrukcyjnymi.

Bardzo ważną korzyścią, która jest związaną z zakupem mieszkania z rynku pierwotnego, jest to, że z biegiem czasu taka inwestycja tylko zyskuje na wartości.

You may also like...