Własne cztery ściany

Podjęcie decyzji o samodzielnym mieszkaniu, nie jest łatwe. Wspólne zamieszkanie to także poważny krok dla rozwoju związku. Wybór odpowiedniego miejsca i przestrzeni do życia, nie jest zatem łatwą sprawę.

Rynek deweloperski

Dom powinien być nie tylko azylem, ale i miejscem przyjaznym dla domowników. To z myślą o nich deweloperzy szukają idealnej lokalizacji. Liczy się bliskość do centrum miasta, dostępność połączeń komunikacji miejskiej, parkingi, bliskość dyskontów i małych sklepików, ośrodki kultury, a nawet ilość ścieżek rowerowych, czy placów zabaw. Każdy potencjalny nabywca ma własne priorytety.
Rynek nieruchomości zatem musi stale się rozwijać, by móc zaprezentować doskonałą ofertę. Nowe osiedla wyrastają na każdym rogu. Niestety ceny mieszkań stale rosną. Pomimo odłożonej sumy, często nie jest łatwo uzbierać potrzebny budżet na własny dom, czy kawalerkę. Z pomocą przychodzą banki oraz portale pożyczkowe.

Zalety pożyczek

Kupno mieszkania to poważny krok dla każdego, wiąże się to z masą przygotować i tzw. “zaciskania pasa”. Banki oferują atrakcyjny kredyt mieszkaniowy dla swoich klientów. Wiele młodych osób, par, czy małżeństw, ma obawy przed zaciągnięciem takiego zobowiązania. Mylne przekonanie o życiu pełnym wyrzeczeń, braniu nadgodzin w pracy, czy zadłużaniu się u osób z rodziny, często przeraża. Banki oraz portale pożyczkowe służą pomocą, odpowiadają na, z pozoru najbardziej błahe, pytania.

Jak wybrać odpowiedni kredyt

Konkurencja pomiędzy bankami również jest duża. Z pozoru zbyt duży nadmiar informacji w pierwszej chwili może przestraszyć. Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim przyszły kredytobiorca powinien rozważyć wiele ofert. Sprawdzić opinię o banku, jego pozycję na rynku polskim, czy międzynarodowym, oraz jego poręczenie. Potem prześledzić proponowane mu opcje. Kredyt mieszkaniowy powinien ułatwiać spełnienie marzenia o własnym domu, niż go utrudniać. Jeśli takie założenie jest najważniejsze, należy sprawdzić marżę, jaką bank narzuca na kupno mieszkania. Kwota kredytu często liczona jest do 80% wartości nieruchomości. Im zatem nowsze, bardziej zaawansowane technologicznie wnętrze, położone w atrakcyjnej lokalizacji, tym suma się zwiększa. Drugim ważnym czynnikiem jest okres kredytowania. Powinien być rozważnie podjęty. Należy przemyśleć możliwości finansowe oraz każdy możliwy scenariusz na nieprzewidywane wydatki. Waluta kredytu to kolejny ważny aspekt. Specjaliści doradzają, że najrozsądniej jest zaciągać kredyt i spłacać go w takiej samej walucie, w jakiej się zarabia. Jednak, jeśli ktoś widzi dużą korzyść dla dolarów, czy popularnych franków szwajcarskich, kredytodawca na pewno zindywidualizuje ofertę. Długość i ilość rat uzależniona jest od pożyczonej sumy, jednak warto wybrać spośród dostępnych propozycji taką, która jest z korzyścią dla klienta.

 

You may also like...