Wciągarka elektryczna – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Wyciągarka, czyli wyciągarka elektryczna, to jedno z najważniejszych urządzeń w branży budowlanej. Nic dziwnego, że wciągarka jest kamieniem węgiel nym każdej akcji ratowniczej. Chcąc wyposażyć się we wciągarkę, musimy znać najważniejsze parametry, przede wszystkim o tym, jakie parametry ma spełniać wyciągarka elektryczna.

Podstawowe parametry

Na początek musimy określić rozmiar urządzenia, które posłuży nam podczas akcji ratunkowej. Na tym etapie musimy również określić rodzaj urządzenia i rodzaj sprzętu, do którego będzie ono używane. Urządzenia dobierane są w zależności od rodzaju pracy naszego sprzętu. Pierwszym parametrem jest wielkość urządzenia, a drugim rodzaj sprzętu. Te pomiary są wykonywane dla każdego urządzenia. Ważna jest tutaj średnica i wysokość urządzenia, z którym łączymy urządzenie (czyli metr), a także szerokość i wysokość urządzenia podłączonego do przewodu. W takim przypadku musimy liczyć się z możliwością skrócenia lub wydłużenia przewodu.

Drugi parametr

Najważniejszym parametrem, który musimy tutaj wziąć pod uwagę, jest wysokość i szerokość drabinki wspinaczkowej. Może być różna dla każdego modelu drabiny, ale w przypadku drabiny elektrycznej jest to zwykle 6 metrów. Dlatego wybierając wyciągarkę najlepiej wybrać model o innej wysokości. Kolejnym parametrem jest szerokość i wysokość koła pasowego. Oczywiście nie ma jednego właściwego sposobu doboru szerokości i wysokości bloczka, każdy z nich zostanie dobrany w zależności od rodzaju drabiny, z której będziemy korzystać. Istnieją również różne urządzenia, które mają różne koła pasowe i rozmiary, a także różne pasy.

Na koniec możemy omówić cenę sprzętu. Warto zaznaczyć, że wyciągarka elektryczna to niezwykle wszechstronne urządzenie. W zależności od wyboru posiadanego urządzenia możemy zdecydować się na użytkowanie go przez cały rok, przez cały rok oraz sezonowo. Również możliwość dostosowania go do różnych warunków, np. zmiana stanu dachu.

You may also like...