Wrocław dla żaków

Maturzyści, po dobrze zdanym egzaminie dojrzałości, rozpoczynają studia. Wybór odpowiedniego kierunku często wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania. Przyszli studenci sprawdzają uczelnie nie tylko te w swojej okolicy, ale i nawet te najbardziej odległe w kraju, czy za granicą.

Studiowanie we Wrocławiu

Wrocław to zdecydowanie dobre miejsce dla ludzi młodych. Nie tylko posiada szeroką ofertę dydaktyczną, ale i rozrywkową. To miasto żyje i stawia na kulturę. Przyszły student może korzystać nie tylko z kin i teatrów. Oferta jest znacznie bogatsza. W ciągu roku organizowane są festiwale na światowym poziomie. Koneserzy muzyki, teatru i filmu na pewno znajdą coś dla siebie. Oprócz nich Wrocław to miasto festiwalu interdyscyplinarnego i sztuki. Dla pasjonatów sportu czekają nowoczesne obiekty sportowe, trasy biegowe, stadiony, siłownie tradycyjne oraz te na świeżym powietrzu. Każde z wymienionych punktów zaznaczone jest na mapie miasta, także dojazd do nich nie powinien być utrudniony. Oferta klubowa, punkty gastronomiczne można w łatwy sposób znaleźć w przewodnikach miejskich i na stronie miasta.

Studenci nie muszą się martwić, jak dotrą do miejsca docelowego. Dostępne ulgi studenckie, to również zachęta, by skorzystać z komunikacji miejskiej. A ta oferuje ponad 100 autobusów, które funkcjonują w trybie normalnym, przyspieszonym, nocnym, a także zawierają kursy specjalne, czy podmiejskie. Do tego tramwaje, a nawet wypożyczalnie rowerów.

Wybór najlepszego lokum

Podjęcie decyzji o studiowaniu we Wrocławiu, wiąże się z przeprowadzką i wyborem odpowiedniego mieszkania. Na co zatem zwrócić uwagę, by potem nie żałować? Na początku, jeśli nie znamy planu miasta, sprawdzić, gdzie znajduje się uniwersytet. Może się bowiem okazać, że na dojazdy miesięcznie stracimy czas i pieniądze. Gdy już uzyskamy niezbędne informacje, można zacząć wybieranie odpowiedniego lokum. Z reguły pokoje do wynajęcia najbliżej budynków uniwersytetu są najdroższe, ale za to można zaoszczędzić na dojazdach. Zanim zdecydujemy się na podpisanie stosownej umowy należy zwrócić uwagę na parę rzeczy. Przede wszystkim należy zadawać jak najwięcej pytań. Często osoby, które chcą wynająć mieszkania stosują nieuczciwe praktyki, zatajając pewne informacje lub zawyżając stawki. Warto się dowiedzieć, czy cena obejmuje również wszystkie opłaty. Może się bowiem okazać, że oprócz czynszu, dojdą także koszty zużycia wody, czy prądu.

 

You may also like...