Historyczny Kodeks Napoleona

Kim był Napoleon na pewno każdy człowiek wie chociażby ze szkoły. Oczywiście zaistniał on także stwarzając tak zwany Kodeks Napoleona, który można porównać do współczesnego Kodeksu Cywilnego.22 W Kodeksie Napoleona możemy znaleźć wiele ciekawych informacji odnośnie nieruchomości, które także znajdują się w normalnym kodeksie cywilnym. Kodeks Napoleona wprowadza podział nieruchomości na między innymi: nieruchomość gruntową, oraz nieruchomość, którą dotyczy każdego piętra budynku osobno.

 

Oczywiście dotyczy to osób, które mieszkają w blokach. Każdy człowiek wie, że w bloku w zależności od posiadanych pięter tyle jest ilość mieszkań. Jednak nie łatwo jest stać się właścicielem mieszkania w bloku. Na początku ludzie wyłącznie wynajmują tego rodzaju mieszkania płacąc czynsz. Jednak z biegiem czasu chcą posiadać swój kąt aby założyć rodzinę wówczas zmuszeni są wykupić prawa własności. Niestety współcześnie ceny mieszkań coraz więcej rosną dlatego często są one bardzo duże. Jednak coraz częściej ludzie w blokach sprzedają swoje mieszkania, które zastępują kupnem domu na wsi.

You may also like...