Co zrobić, żeby odświeżyć pralkę i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów?

Nieprzyjemny zapach z pralki może uprzykrzyć codzienną czynność, jaką jest pranie. Brzydko pachnące ubrania trzeba niestety wyprać jeszcze raz. Zatem, co zrobić, jeśli z naszej pralki unosi się trudny do zniesienia fetor?

Dobry odświeżacz do pralki

+Możemy zaopatrzyć się w profesjonalny środek do czyszczenia pralki, który może mieć postać proszku lub płynu. Takie produkty są nie tylko przyjemnie pachnące, ale też czyszczą urządzenie z zalegających złogów kamienia, a także kurzu i włosów.
Zapobieganie
Aby zapobiec brzydkiemu zapachowi, należy nie tylko sięgnąć po profesjonalne środki czyszczące dedykowane pralkom. Powinniśmy mieć także na uwadze, takie czynności, jak:
+Okresowe mycie i odkamienianie filtra, a także dokładne mycie komory oraz wedle potrzeb, odkamienianie jej.
+Mycie i używanie odkamieniacza do szuflady, przeznaczonej na środki piorące.
+Sprawdzenie, czy rury odpływowe są w dobrym stanie. Jeśli jest to możliwe, powinniśmy ją odkręcić lub wyjąć i przepłukać z użyciem detergentu. Istotne jest też to, aby pozostawić przewody do wyschnięcia i umocować je ponownie, żeby nie tworzyły się załamania i zgięcia.
+Zdarza się, że powodem nieprzyjemnych wrażeń zapachowych są resztki jedzenia, pozostałe w kieszeniach. Przed włożeniem ubrań do pralki zawsze trzeba opróżnić wszystkie kieszenie. Buty pierzemy w specjalnych woreczkach, dzięki temu oderwane resztki wkładki nie będą zalegały w bębnie. Zdarza się to dosyć często, zwłaszcza kiedy pierzemy buty dziecięce, typu trampki lub tenisówki, które mają miękką, gąbczastą wkładkę.
Odświeżacz do pralki jest przydatny, ale nie wolno zapominać o dobrej i odpowiednie cyrkulacji powietrza. W tym celu pozostawmy drzwiczki pralki otwarte, szczególnie tuż po zakończonym cyklu prania. Zadbajmy również o nienaganny stan techniczny wentylacji w łazience i jeśli mamy okno, częstym wietrzeniu pomieszczenia. Pomoże to nie tylko odparować zgromadzonym resztkom wody w bębnie, ale zapobiegnie też zapleśnieniu ścian czy sufitu.
Dobrze czyszczona pralka będzie nam pewnością służyła jeszcze przez długie lata.

 

You may also like...