Szafa w sypialni

Kobieta, nieważne czy młoda czy w zaawansowanym wieku. Każda pani uwielbia dobrze wyglądać. Modne ubrania, schludny, nowoczesny wygląd. To potrzeba wielu dziewcząt. Jak pomieścić wszystkie części garderoby, często na niewielkiej powierzchni? Z pomocą przychodzi szafa do sypialni.

Szafa przesuwna z lustrem

Własny kąt, by nikt nie powiedział, że coś znów jest przełożone, powierzchnia zakupionego mieszkania nie bywa zbyt duża, ważne by żyć wygodnie trzeba sobie jakoś przestrzeń zagospodarować. Dobrym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne, ewentualnie takie, które nie zajmują dużej powierzchni. Szafa do sypialni, najlepiej przesuwna a dodatkowo z lustrem jest doskonałym przykładem.
W kobiecej szafie można znaleźć wiele, sukienki, bluzeczki, spodnie, bieliznę. To nie jedyne atrakcje, torebki, buty i apaszki do dodatkowe przedmioty, które zajmują sporą część przestrzeni.
Na co zwrócić uwagę wybierając szafę przesuwną?
Najważniejszą kwestią oczywiście jest wymiar szafy. Warto wybrać model zgodny z wielkością ściany, na której ma być zlokalizowany nowy mebel. Drugą kwestią jest głębokość, by zostało swobodne przejście pomiędzy nią a chociażby łóżkiem.
Czy te najważniejsze elementy wystarczą, by zaprojektować wymarzoną szafę? Oczywiście, że nie. Warto przed zakupem lub wykonaniem przez stolarza ustalić ilość i ułożenie półek. Każdy ma indywidualne potrzeby, jedni potrzebują więcej miejsca na powieszenie ubrać, drudzy półki na ułożenie każdej rzeczy. Rozwiązania bywają tak nieprzewidywalne, że mogą zaskoczyć niejedną osobę. Koszty nie bywają zbyt niskie, lecz mebel wykonywany jest na długie lata.

Lustra

Często wybierając interesujący model, decydujemy się na szafę z lustrem. Posiadają one podwójną role, głównie służą do podziwiania się, lecz jednocześnie zwiększają powierzchnię sypialni. Ostatnią, bardzo ważną rolą jest funkcja dekoracyjna.

Szafa przesuwna to idealne rozwiązanie dla niewielkich powierzchni, szczególnie dla mieszkania typu kawalerka, która często musi pomieścić, nie jedną lecz dwie osoby. Wybór pada najczęściej na sypialnię, lecz nie jest to wymóg konieczny. Taki mebel można także ustawić w sypialni, czy w ostateczności wkomponować w wystrój salonu. Model zapewnia przestrzeń, przesuwny system mocowania na prowadnicach sprawia, że miejsce potrzebne tradycyjnym szafom na otwieranie i zamykanie drzwi jest zaoszczędzone. Niewielka przestrzeń pomiędzy innymi meblami nie jest przeszkodą do zastosowania tego nowoczesnego rozwiązania. Warto dopasować szafę do swoich potrzeb.

 

You may also like...