Zdrowy sen

Dobry sen to zdrowy sen. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Często słyszymy wiele różnych stwierdzeń, które do nas lepiej lub gorzej trafiają. Jednak co zrobić, by nasze zdrowie długo było dobre?

Materace do sypialni

Z pomocą oczywiście przychodzi wygodne łóżko i dopasowany do potrzeb materac. Często niektórzy eksperci uważają, że najważniejszy jest praktyczny i zdrowy materac, reszta jest nieważna. Kupując nowy materac należy zwrócić uwagę na kształt, sposób wykonania, a także materiał. Zanim wybierzemy swój upatrzony model, warto przyjrzeć się pozostałym. Czasem coś niewiele droższego okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Jak materac wybrać?

Sklepy oferują różne możliwości, różnorodne modele, każdy jest inny. Sposób wykonania, materiał. Od tego też zależy czy następnego ranka nie wstaniemy połamani i źli. Na co zwrócić uwagę? Na pewno materace do sypialni powinny być wygodne i dopasowane do indywidualnych potrzeb osoby użytkującej.

Zanim wybierzemy łózko warto pomyśleć, co chcemy osiągnąć, czego potrzebujemy do pełni szczęścia. Bez odpowiedzi na te pytania wszystko będzie mało korzystne. Czy potrzebujesz dużego łóżka? Często zbyt wielkie łoże zajmuje większość pokoju, co powoduje, że spokojnie nie możemy w nim odpocząć, bo jest zagracony. Po wyborze odpowiedniego modelu, warto przemyśleć kwestię materacy. Specjaliści z branży uważają, że materac dla pojedynczego łóżka powinien być 90cm szeroki, a w przypadku par 160cm. Szerokość to nie wszystko, dobrze dobrany materac nie pozwoli na zły sen. Warto pomyśleć także o długości, tak by nogi nie zwisały poza łóżko. Najlepszym rozwiązaniem jest doliczenie 10 centymetrów do wzrostu osoby, która będzie łóżko użytkować.

Twardość

Materace do sypialni to bardzo ważna inwestycja, ona często odgrywa istotną rolę w naszym zdrowiu i wypoczynku. Warto pamiętać, że zbyt miękkie modele sprawiają, że nasz kręgosłup nienaturalnie się wygina. Materac zbyt twardy powoduje, że cało podparte jest tylko w kilku miejscach, powoduje to zbyt duży ucisk na naczynia.

Indywidualne potrzeby to bezwzględny warunek. Jedni jednak wolą tańsze a korzystne modele, zaś z drugiej strony czasem niewielka gotówka pozwala na zakup lepszy. Zanim wybierzemy najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie wiele prób nas jeszcze czeka. Każdy musi usiąść i położyć się, w tej pozycji stwierdzi czy jest to coś dla nas, czy trzeba przejść dalej. Próby są bardzo korzystne, tylko należy myśleć także o zdrowiu i wypoczynku, którego w obecnych czasach jest coraz mniej.

 

You may also like...