Nowe gniazdko

Sielskie anielskie życie. Tak, wszyscy tak myślą, gdy mają przed sobą wielką miłość i perspektywę wspólnego życia. Czy jednak bywa tak kolorowo i różowo?

Małżeństwo

Czym jest dla Ciebie, a może i dla Ciebie całe to małżeństwo? Związek dwojga ludzi, którzy się kochają, którzy chcą ze sobą być. Łączy ich wielka miłość, pozytywna relacja niosąca ze sobą przyjemne uczucia. Czy bardzo poważny związek kończy się na tym? Oczywiście, że nie. Do całej tej pięknej otoczki dochodzi rutyna, codzienne problemy. Każdy musi uporać się ze swoim życiem sam, nikt go za Ciebie nie przeżyje. Zobowiązania finansowe, rachunki, praca, a z czasem może i dziecko, to bardzo dużo. Poleganie na sobie ułatwia wiele, jednak nieporozumienia związane z życiem potrafią być uciążliwe.

Nowe gniazdko – zakup mieszkania po ślubie

Wszystko jest idealne, czas najwyższy wyprowadzić się od rodziców i pomyśleć o własnych czterech kątach. O czym warto pomyśleć, zanim zdecydujemy się na zakup?
Zakup mieszkania po ślubie to ogromne wyzwanie, należy dobrze przeanalizować wszystkie wady i zalety, by nie żałować swojej decyzji.
Młodzi mają dwie możliwości zakup na rynku deweloperskim, a także zakupy na rynku wtórnym. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Rynek wtórny – kredyty

Zacznijmy od tradycyjnego rynku, a więc poszukujemy odpowiedniej oferty dla siebie, ktoś gdzieś sprzedaje lokal (mieszkanie, a może dom), było użytkowane. Wybierają tę opcję należy dobrze się zastanowić, niestety często są to mieszkania, w których potrzebny będzie gruntowny remont, stare okna, podłogi, instalacje elektryczne a także wiele osób boryka się z brakiem windy czy też wieloma innymi nieprzewidzianymi sytuacjami. Jedynym bardzo korzystnym rozwiązaniem oczywiście jest możliwość zamieszkania w takim domu od razu.

Rynek deweloperski

Ta perspektywa otwiera nam szeroko oczy, żyjemy złudzeniami, chwilą. Jednak by nie spaść ze zbyt wysoka należy marzyć realnie. Rynek ten oferuje nowoczesne mieszkania, zaopatrzone w nowoczesne technologie, ale nie tylko. Nowe instalacje, całe wykończenie to same plusy, nic nie będziemy musieli remontować. Jednak jak zawsze w każdej sprawie bywa drugie dno, zanim otrzymamy klucze od dewelopera musimy wpłacić sporą kwotę pieniędzy za przysłowiową dziurę w ziemi.

Wybór należy do każdego z nas, to co się nam podoba, to powinniśmy wybrać, często jednak ograniczenia finansowe redukują doskonale nasze plany. Zakup mieszkania po ślubie to pierwsze poważne decyzje, nie ostatnie, w życiu bywa bardzo różnie.

 

You may also like...