Jak wybrać panele do mieszkania?

Zaczynając remontowanie mieszkania trzeba mieć dokładnie określoną wizję tego, jak konkretne pomieszczenia mają docelowo wyglądać. Jeżeli ktoś chce, by remont przebiegał pomyślnie i bez zbędnych opóźnień, to odpowiednio wcześnie musi kupić wszelkie materiały. Może się bowiem okazać, że gdy ekipa remontowa będzie gotowa do położenia paneli podłogowych, to akurat w sklepie zabraknie tych wybranych i trzeba będzie czekać na kolejną dostawę. Warto więc zastanowić się, czego się chce, a następnie wszystko kupić, pod warunkiem oczywiście, że ma się odpowiednio dużo miejsca na to, by przechowywać wszystkie niezbędne materiały remontowe.

Jaką podłogę zrobić w domu?

W ostatnich latach najczęściej wybieranym rozwiązaniem są panele podłogowe. Są one o wiele tańsze od tradycyjnego parkietu czy drewnianych desek podłogowych, a prezentują się równie okazale. Ktoś, kto chociaż raz przebywał w pomieszczeniu, w którym na podłodze są panele, ten już nigdy nie wróci do wykładzin czy dywanów. Jednak, by panele spełniały wszystkie pokładane w nich nadzieje, to trzeba wybrać takie o odpowiedniej jakości. Na co zwrócić uwagę wybierając panele na podłogę?

Jakość paneli ma znaczenie

Im lepszej jakości będą panele podłogowe, tym dłużej posłużą. O jakości paneli świadczy przede wszystkim ich klasa ścieralności i użyteczności. Oznaczenia klasy ścieralności występują od AC1 do AC6. Im wyższa klasa ścieralności, tym panele będą odporniejsze na codzienne użytkowanie. Jeżeli komuś zależy na tym, aby panele w pomieszczeniu służyły przez ładnych kilka lat, a do tego by dobrze w tym czasie wyglądały, to powinien brać pod uwagę panele o klasie ścieralności minimum AC4 i wyższej.

Cena – czyli jaki koszt takiego remontu?

Ceny paneli w sklepach są niezwykle różnorodne. Można znaleźć panele podłogowe, które kosztują kilkanaście złotych za metr kwadratowy oraz takie, których cena za metr sięga niemal stu złotych. Często cena powiązana jest z klasą paneli, choć nie zawsze takie połączenie idzie w parze, dlatego za każdym razem dobrze jest zapoznać się dokładnie z indywidualną specyfikacją konkretnego produktu, by mieć pewność, że wybiera się najbardziej optymalny produkt. Warto rozglądać się za przecenami, zwłaszcza jeżeli do remontu jest pomieszczenie o niewielkiej powierzchni. Jeżeli w sklepie zostanie końcówka paneli podłogowych, to często ich cena jest obniżana/ Panele na podłodze to doskonałe rozwiązanie zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. Panele można zamontować także w łazience, trzeba tylko zwrócić uwagę na to, aby były przeznaczone do montażu w takich pomieszczeniach.

 

You may also like...