Jak funkcjonuje świat mody?

Doskonale ułożona fryzura to marzenie każdego człowieka i nieważne czy jest to mężczyzna, czy kobieta, każdemu jednakowo zależy na poprawie wykonanej koafiurze. Dlatego dobry fryzjer, który potrafi wyczarować cuda na głowie klienta jest traktowany, jak artysta. Szczególną uwagę zwracają styliści poszczególnych marek kosmetyków fryzjerskich, którzy pracowicie opracowują nowe trendy na każdy sezon. Ułożone włosy muszą współgrać z aktualnymi nurtami w modzie i kosmetyce. Aby tego dokonać, trzeba dobrze manewrować pomiędzy nimi, a jednocześnie należy dokładnie kontrolować zapotrzebowanie na kolorystyczne upodobania wśród użytkowników salonów fryzjerskich. Jest bardzo trudna ekwilibrystyka, ale bardzo ważna , ze względu na wiele niuansów, na które wyczuleni są klienci.

Jak wpasować się w świat mody i urody?

Wszelkie pomysły kreatorów fryzur, fryzjer musi przenieść na grunt bardziej prozaiczny, tak by zaakceptowała go tzw. ulica. Dobry zakład fryzjerski korzysta ze szkoleń oferowanych przez poszczególne marki kosmetyczne. Każda z nich ma swojego stylistę, który czerpiąc z mody światowej, przenosi nowinki na grunt bardziej prowincjonalny i przekazuje swoją wiedzę i umiejętności poszczególnym rzemieślnikom. Należy zwrócić uwagę, że jeżeli już jakiś trend się przyjmie i zostanie zaakceptowany przez potencjalnego Kowalskiego, to potem długo trwa i ciężko przerwać hegemonię jednego koloru albo upięcia. Nowe fryzury to ciągle wyzwania zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, ponieważ raz obcięte włosy nie odrastają tak szybko. Moda na fryzury jest bardzo mocno zdeterminowana przez trendy makijażowe, które podkreślają dobrze ułożone włosy, ale nie mogą być przez nie zdominowane, albo zasłonięte. Podobnie jest z kolorystyką, kolory włosów i twarzy muszą ze sobą współgrać, aby nie powstawały koszmarne zestawienia, które bardziej straszą, niż nadają się do podziwiania. Oprócz tego fryzjerstwo współpracuje z branżą projektowania mody, która narzuca pewne zestawy kolorystyczne i o różnych kształtach. Nie można później proponować mocno wystylizowanej fryzury do bardzo luźnego niezobowiązującego ubrania, ponieważ takie zestawienia nie współpracują ze sobą, wręcz się gryzą, dlatego lawirowanie pomiędzy modą, kosmetyką czy fryzjerstwem jest dość trudne i wymaga umiejętności projektowania całościowego.

Dlaczego fryzjerstwo nie jest najważniejsze?

Należy nadmienić, że do tego dochodzą jeszcze wyroby jubilerskie, które są najczęściej ponadczasowe, ale część biżuterii projektuje się w oparciu o obecne trendy w modzie i urodzie. Fryzjerzy z całego tego misz maszu wybierają to, co dla nich i ich klientek i klientów najlepsze, ponieważ tak naprawdę to „ulica” akceptuje pojawiające się trendy i wybiera dla rzemieślników dalsze drogi do działania. Wielcy kreatorzy, mody, fryzur czy urody mogą tylko proponować, delikatnie sugerować, prowadzić ludzi w odpowiednim kierunku, a w efekcie mogą się po prostu mylić. To, co tak uporczywie lansują może się okazać nudne, nieinteresujące i niepotrzebne.

 

You may also like...