Jaką rolę pełni fotografia w naszym życiu?

Fotografia to bardzo często kosztowne hobby znudzonego przedstawiciela klasy średniej. Wykorzystuje wtedy landrynkowe krajobrazy, by zdobyć jak najwięcej lajków na instagramie czy facebooku. Często z czasem staje się to sposobem na życie dla wielu influencerów, którzy chętnie sprzedają informacje o swoim życiu w profilach społecznościowych. Fotografia jest doskonałym medium dla tego typu ekshibicjonistów emocjonalnych, tworzący jakieś odrealnione światy, którymi żyją najczęściej młodzi ludzie, potrzebujący różnego rodzaju wzorców czy mentorów. Jest popyt i jest podaż. Któż z nas nie lubi oglądać ładne ciała opalające się czy spacerujące po egzotycznych plażach z kolorowym drinkiem w ręku. To wydaje się takie proste, gdy tymczasem za oknem śnieg z deszczem, ponuro i brzydko. Warto wziąć pod uwagę, że za takim zdjęciem może stać sztab ludzi, a już na pewno profesjonalny fotograf, który potrafi tak ustawić światło, by wydobyć z twarzy i sylwetki fotografowanego jak najwięcej atutów

Czym różni się fotografia cyfrowa od analogowej ?

. Fotografia to obecnie największe oszustwo, nie tylko ze względu na manipulowanie światłem i cieniem, ale również z powodu technik graficznych. Szczególnie metody obróbki zdjęć niszczą pierwotną fotografię opartą na umiejętnościach robiącego zdjęcie. Od niego zależało odpowiednie ujęcie, potrafił wyciągnąć z obiektu jak najwięcej niepowtarzalnych cech. Praca ze światłem i cieniem pozwalała uchwycić w fotografowanej osobie wewnętrzny urok. Obecnie robienie zdjęć stało się znacznie łatwiejsze, szybsze i mniej skomplikowane. Nie utrwala się obrazu na kliszy, a na karcie pamięci, co pozwala robić ich nieskończenie wiele, nie licząc się z kosztami. Jest to ogromne uproszczenie procesu fotografowania. Z drugiej strony patrząc na zdjęcia seryjne, dzięki którym można czasami wykonać niebywałe, niepowtarzalne ujęcie, a byłoby ono niemożliwe przy wykorzystaniu fotografii analogowej. Można się tak długo przerzucać za i przeciw. Każdy rodzaj fotografii ma swoje zalety, ale ze względu na ogromny postęp, wykonywanie zdjęć aparatem cyfrowym stało się łatwe i nieskomplikowane, to już tylko zapaleni fotografowie używają aparatów analogowych. Ze względu na dużą dostępność do różnego rodzaju metod, każdy może wykorzystywać taki sposób, jaki dla niego będzie bardziej interesujący. Jeden będzie wolał się parać fotografią artystyczną czarno-białą, inny woli fotografię kolorową z dużą możliwością manipulowania kolorami i wyglądem osób na zdjęciu. Jest grupa ludzi, która potrzebuje mieć zlikwidowane, zmarszczki, wydłużone nogi czy zmienione inne elementy ciała, czasami trzeba użyć odpowiedniego koloru, by zmienić karnację fotografowanego. Mistrzami w poprawianiu wyglądy są wszystkie celebrytki, które udowadniają swoim fanom, że są ciągle piękne i młode. Ludzie wierzą, dopóki jakiś natrętny paparazzo nie uchwyci, którejś z nich bez makijażu i pracowicie ułożonej fryzury. Wtedy ciężko zrozumieć kto jest oryginałem, a kto podróbką

You may also like...