Wózek elektryczny inwalidzki to najwygodniejsza opcja – możesz go teraz mieć dzięki dofinansowaniu!

Nie da się ukryć, że spore grono osób niepełnosprawnych czy starszych wymaga poruszania się na wózku. Świetną opcją jest wózek inwalidzki elektryczny. Zastosowanie wózków inwalidzkich jest obecnie bardzo szerokie, a napęd elektryczny oraz przystosowanie ich do potrzeb poszczególnych pacjentów sprawia, że wózki elektryczne inwalidzkie gwarantują maksymalny komfort użytkowanie.  Sprawdź, czym charakteryzują się wózki inwalidzkie elektryczne i jakie dofinansowanie można otrzymać do zakupu!

  1. Wózki elektryczne inwalidzkie — rodzaje i charakterystyka
  2. Wózek inwalidzki elektryczny — dofinansowanie do zakupu

elektryczny wózek dla niepełnosprawnych z windą

Wózki elektryczne inwalidzkie — rodzaje i charakterystyka

Elektryczne wózki inwalidzkie dostępne są w wersji pokojowej, jak i terenowej. Pierwszy typ dedykowany jest do pomieszczeń. Posiada optymalne rozmiary, dzięki czemu swobodnie mieści się we framudze drzwiowej. Elektryczny wózek inwalidzki pokojowy pozwala bez przeszkód manewrować po kuchni, pokoju i łazience. Stanowi połączenie dobrych jakościowo materiałów oraz świetnych, innowacyjnych rozwiązań gwarantujących łatwość obsługi. Siedzisko wykonane jest zwykle z bardzo odpornego materiału, który zapewnia komfort, a ponadto jest odporny na przetarcia.

Wózek inwalidzki z napędem elektrycznym to również doskonałe rozwiązanie w terenie. Wózek elektryczny terenowy jest większy, zazwyczaj posiada znacznie solidniejsze, pompowane koła, które pozwalają komfortowo poruszać się po nierównym podłożu. Dodatkowym atutem jest oświetlenie ledowe, które sprawia, że człowiek poruszający się na takim wózku jest bezpieczny i nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Co więcej, takie udogodnienia sprawiają, że osoba poruszająca się na wózku może czuć się choć odrobinę niezależna. Świetne wózki znajdziesz na stronie https://www.prolifter.pl/wozki-elektryczne-inwalidzkie-pm-54.html.

Wózek inwalidzki elektryczny — dofinansowanie do zakupu

Zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego nie jest sprawą prostą ani tanią. Nie każdego niepełnosprawnego stać na to, aby od ręki zakupić wózek ułatwiający poruszanie się i pokonywanie barier architektonicznych. Cena wózka nie jest mała, a konkretna kwota uzależniona jest od typu wózka. Dobry model może kosztować sporo ponad 10 tysięcy złotych. Na szczęście jest niemała szansa na to, aby otrzymać dofinansowanie na taki wydatek. Może to być dofinansowanie z programu “Aktywny samorząd”. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, aby w niedługim czasie cieszyć się nowym wózkiem inwalidzkim w wersji elektrycznej. Co ważne, udział własny w zakupie wózka jest nieunikniony i nie może wynosić mniej niż 10% kwoty. Więcej tutaj cennych informacji!

You may also like...